MALLORCA

NEJLEVNĚJŠÍ ZÁJEZDY

TOP CENY POLOPENZE ALL INCLUSIVE

Mallorca, největší z Baleárských ostrovů a klenot Španělského království nacházející se ve Středozemním moři, vás učaruje svou krásou a rozmanitostí. Hlavním městem Mallorky je Palma, přístavní město s ohromující dominantou, masivní Gotickou katedrálou. Město je nasáklé jižanskou atmosférou a protkáno obchůdky a promenádami lemovanými palmami, které zde najdete vyloženě na každém kroku.

Pláže, hory i jeskyně

Mallorca není nijak obrovský ostrov, ale rozhodně vás na vaší dovolené o nic neochudí. Najdete zde krásy přírodních zelených parků, exotiku palmových zástupů, ohromující starodávnou architekturu i novodobé a luxusní hotely. Je to místo plné vína, oliv a mořských plodů. A co hlavně? Překrásné až dech beroucí pláže, plné bílého písku, vbíhající do průzračné teplé vody Středozemního moře.

Například jedna z velmi okouzlujících a romantických pláží je Platje de Formentor, na severu ostrova, tato pláž se pyšní modrou vlajkou za čistotu. Pro rodiny s dětmi je jako dělané východní pobřeží, s krytými pozvolnými plážemi bez velkých vln. Například Cala Mondrago u Cala d'Or, pláže u Porto Colom a u Cala Millor, Costa de los Pinos a Canyamel a spousta dalších. Pro milovníky velkých vln a vodních sportů s nimi spojených je zde pláž Ses Covetes, s vyhlídkou na otevřené moře. Pro ty, co se usídlí v Palmě a nebude se jim na jejich dovolené chtít cestovat napříč ostrovem, je zde řada krásných, pozvolných příměstských pláží se známým panoramatem deštníků a s rozmanitou nabídkou restaurací, plážových barů a občerstvení.

Útočiště před horkem vám nabídnou také krásné pláže Camp de Mar, Costa dels Pins a další. Pro milovníky hor i v letních měsících se na ostrově nachází největší pohoří Baleárských ostrovů Sera de Tramuntana. A naopak pro ty, kteří horám neholdují, pohoří nabízí monumentální panoramata, která dodají úžasnou atmosféru plážičkám nacházejícím se v jeho stínu. Například taková plážička Cala Deia vám rozhodně utkví v paměti. A pokud by vás na vaší dovolené už nebavilo jen tak polehávat na pláži, rozhodně nesmíte vynechat návštěvu jeskyní Cuevas del Drach, které vám nepochybně vezmou dech.

Jak již bylo řečeno, Mallorca, ač ostrov, vás rozhodně o nic neochudí, ba nabídne ještě něco navíc. A nebylo by divu, kdybyste se zde rozhodli vracet rok co rok. Pokud vás přece jen více láká pevnina, možná ba vás mohla zaujmout, nabídka levných nemovitostí ve Španělsku. K moři se pak můžete vracet i několikrát ročně.

Doporučujeme

25.11.2023 doporučujeme: Vysoké Tatry, Magura - Vysoké Tatry, Sorea Hutník I. - Nízké Tatry, Avena Relax Hotel - Vysoké Tatry, Branisko - Nízké Tatry, Ski & Fun - Nízké Tatry, Srdiečko - Nízké Tatry, Grand Jasná - Vysoké Tatry, Villa Júlia - Nízké Tatry, Liptov - Levné letenky Mallorca.

Lastminuter.cz

Vybíráme nejlevnější zájezdy a last minute zájezdy prověřených a pojištěných cestovních kanceláří. Nabídka dovolených je několikrát denně aktualizována dle aktuálně nejnižších cen. Lastminuter.cz - záruka kvality a nejnižší ceny. Na cestovním trhu působíme již od roku 2013.