Kanárské ostrovy

Hotel Parque Tropical, Kanárské ostrovy

Gran Canaria

Playa del Inglés

Hotel Parque Tropical

★ ★ ★ ★

7 až 21 dní

Snídaně

TERMÍNY Slevy až 34 %

Kanárské ostrovy, Gran Canaria, Playa del Inglés

Gran Canaria

Playa del Inglés

Lopesan Abora Continental

★ ★ ★

7 až 21 dní

All inclusive

TERMÍNY Slevy až 39 %

Gran Canaria - Puerto Mogán, Kanárské ostrovy

Gran Canaria

Puerto Mogán

Servatur Green Beach

★ ★ ★

7 až 21 dní

Bez stravy

TERMÍNY Slevy až 39 %

Gran Canaria, Kanárské ostrovy

Gran Canaria

Maspalomas

Cordial Green Golf

★ ★

6 až 21 dní

Bez stravy

TERMÍNY Top ceny

Kanárské ostrovy, Fuerteventura

Fuerteventura

Tarajalejo

Bahia Design Hotel & Spa Wellnessf

★ ★ ★ ★

6 až 21 dní

All inclusive

TERMÍNY Slevy až 39 %

Kanárské ostrovy, Fuerteventura - Hotel Costa Caleta

Fuerteventura

Caleta de Fuste

Hotel Costa Caleta

★ ★ ★

8 až 21 dní

All inclusive / PP / Snídaně

TERMÍNY Slevy až 33 %

Kanárské ostrovy, Fuerteventura - Caleta de Fuste

Fuerteventura

Caleta de Fuste

Barceló Thalasso & Spa

★ ★ ★ ★

6 až 21 dní

All inclusive / Polopenze

TERMÍNY Slevy až 49 %

Kanárské ostrovy, Fuerteventura - Costa Calma

Fuerteventura

Costa Calma

Hotel Meliá Fuerteventura

★ ★ ★ ★

7 až 21 dní

All inclusive / Polopenze

TERMÍNY Slevy až 44 %

Kanárské ostrovy, Tenerife, Playa de las Américas

Tenerife

Playa de las Américas

Hotel Las Palmeras

★ ★ ★ ★

6 až 21 dní

Snídaně / Polopenze

TERMÍNY Slevy až 39 %

Hotel Iberostar Sábila, Tenerife

Tenerife

Costa Adeje

Hotel Iberostar Sábila

★ ★ ★ ★ ★

7 až 21 dní

Snídaně / PP / All inclusive

TERMÍNY Slevy až 34 %

Kanárské ostrovy, Tenerife

Tenerife

Puerto de la Cruz

Hotel Globales Acuario

★ ★

6 až 21 dní

Snídaně

TERMÍNY Top ceny

Kanárské ostrovy, Lanzarote, Costa Teguise

Lanzarote

Costa Teguise

Los Zocos Club Resort

★ ★ ★ ★

7 až 21 dní

All inclusive

TERMÍNY Slevy až 41 %

Kanárské ostrovy, Lanzarote, Playa Blanca

Lanzarote

Playa Blanca

H10 Lanzarote Princess

★ ★ ★ ★

7 až 21 dní

All inclusive / PP / Snídaně

TERMÍNY Slevy až 41 %

Kanárské ostrovy, Lanzarote

Lanzarote

Puerto del Carmen

Hotel Las Costas

★ ★ ★ ★

7 až 14 dní

Snídaně / PP / All inclusive

TERMÍNY Slevy až 34 %

Méně známé Kanárské ostrovy

Méně známé, méně navštěvované, ale o to atraktivnější Kanárské ostrovy.

Nejlepší hotely podle vašich recenzí

Tenerife

Gran Canaria

Fuerteventura

Lanzarote

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou autonomní částí Španělska, které se nacházejí v Atlantickém oceánu severovýchodně od Afriky. Zdejší příroda a dech beroucí scenérie přímo vybízí, abyste si jeden z Kanárských ostrovů vybrali trávení dovolené.

Konkrétně se jedná o ostrovy Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote a Fuerteventura, to jsou ty větší, nabízející pestrou škálu turistických atrakcí. Ale jsou tady i ty malé a o to kouzelnější jako La Palma, La Gomera, El Hierro anebo La Graciosa, které mají v oblibě především pěší turisti nebo nadšenci do vodních sportů.

Celé Kanárské ostrovy jsou chráněnou rezervací starlight, tedy hvězdné oblohy. Jsou zde výjimečné podmínky pro pozorování hvězd, vidět můžete velké množství souhvězdí, což dosvědčují přítomné astronomické observatoře.

Gran Canaria

Ostrov Gran Canaria nabízí krásné, dlouhé, písečné pláže lemované palmami. Tak průzračné moře, že se vám ani nebude chtít věřit, množství hotelů, restaurací a plážových barů. Pokud jste nadšenci do sportu, můžete zde jezdit na koni, vyzkoušet zdejší golfová hřiště či se zúčastnit lekcí windsurfingu, které jsou tady na každém rohu. Ostrov kápne do noty také milovníkům podmořského světa. Oblíbenými letovisky jsou například Las Palmas, San Augustin, Campo Internacional a Maspalomas, kde najdete unikátní prostor s ohromnými písečnými dunami prohřátými sluncem. Určitě nezapomeňte navštívit kouzelný přístav Mogán či nejlepší městskou pláž Evropy Playa de la Canteras.

Tenerife

Ostrov Tenerife, je nejnavštěvovanější z ostrovů a má být proč. Je zde vybudováno osm golfových hřišť, na jihozápadním pobřeží můžete pozorovat velryby v přirozeném prostředí, nebo si vyšlápnout na třetí největší sopku světa a nejvyšší horu Španělska v národním parku Teide. Rodiny s dětmi si jistě užijí návštěvu jednoho z nejlepších a největších aquaparků v Evropě či odpočinek na kilometr dlouhé, zlatavé pláži daleko od měst, na jedinečné Playa de la Tejita. Na ostrově se nachází také známá surfařská pláž el Medano. Zázemí pro svou dovolenou najdete například v letoviscích Los Cristianos či Playa de la Americas.

Fuerteventura

Ostrov Fuerteventura je destinací luxusního koupání na několikakilometrových plážích s bílým pískem, který omývá průzračně modré moře. Díky stálému teplému počasí a nízkému úhrnu srážek vám zde vaší dovolenou nic nezkazí. Ostrov je rájem windsurfingu a kitesurfingu. A jistě si zamilujete pláže Playa de Cofete, Playa de la Costa Calma a Playa de la Concha, které jsou chráněny útesem obývaným několika endemickými druhy plánů.

Lanzarote

Ostrov černé a červené vulkanické země, to je ostrov Lanzarote. Lanzarote je jedinečný ostrov vybízející k procházkám zakončeným u skleničky místního lahodného vína. A co nemůžete na tomto ostrově vynechat? Rozhodně malý ráj, pláž Papagayo, s mořem tisíců odstínů modré. El Golfo - kráter na úrovni moře s černou písečnou pláží kontrastující se zeleným jezírkem které kráter vyplňuje. Za vzhlédnutí bezesporu stojí také jedinečné zahrádky vinné révy chráněné kamennými valy. Ale hlavním lákadlem ostrova je unikátní Národní park Timanfaya. Park se rozprostírá na rozloze 5 tisíc hektarů a tvoří ho sopečné krátery a krajina ztuhlé lávy, která připomíná povrch planety Mars. Celá oblast Montaňas del Fuego (Ohnivé hory) byla zařazena do seznamu světového dědictví UNESCO.

La Palma

Díky neuvěřitelné krajině, impozantním sopkám, útulným plážím a obloze plné hvězd si ostrov La Palma vysloužil přezdívku „La Isla Bonita“ neboli Krásný ostrov. Díky množství atraktivních stezek ostrov nabízí nejen koupání na nádherných plážích a v malebných přírodních bazénech, ale také nezapomenutelné treky s výhledy na sopky, borovicové lesy a oceán. Velmi oblíbený je trek po hřebeni ostrova La Palma, takzvaná Stezka vulkánů (Ruta de los Volcanes).

El Hierro

Krajina ostrova El Hierro byla v roce 2000 vyhlášena biosférickou rezervací a v roce 2014 geoparkem UNESCO. Ostrov nabízí 270 km stezek, úchvatné výhledy a také nádherné přírodními bazény s krystalickými vodami. Je zde bohatý podmořský život a několik potápěčských center díky kterým můžete pod vodu nahlédnout. Mezi hlavní atrakce ostrova patří podmožské věže ze sopečného kamene El Bajón a Baja Bocarones, přírodní bazény Charco Los Sargos a Charco Azul. Vyhledávání je trek Camino de la Virgen (GR 131), bezmála 30 km dlouhá stezka která vede přes centrální vrcholky ostrova.

La Gomera

Jde o krásný vulkanický ostrov který je rájem pro pěší turistiku. Mezi oblíbená místa patří například Národní park Garajonay a Valle Gran Rey - vyhledávané místo pro pozorování delfínů. V hlavním městě San Sebastian najdete mnoho domů, ulic, restaurací a obchodů věnovaných mořeplavci Kryštofu Kolumbovi, který se tu zastavil cestou do Indie kam nedoplul, protože objevil Ameriku. Díky sopkám mají pláže na ostrově černý písek, nicméně narazit zde můžete také na pláže oblázky.

Doporučujeme

Blue Style