Egypt

Nejlepší hotely podle vašich recenzí

Sharm El Sheikh

Marsa Alam

Hurghada

Safaga

Egypt

Egypt je nejproslulejší země Afrického kontinentu, slavná starověká říše i moderní destinace. Nachází se na severu afrického kontinentu a jeho břehy jsou omývány Sředozemním i Rudým mořem. Země faraonů, slunce, bohatství a zlata vás rozhodně přivítá ve velkolepém stylu.

V Egyptě o zážitky rozhodně není nouze, postarat se vám o ně může například návštěva pouště, údolí králů, Velká Sfinga a pyramidy v Gíze, Káhira jakožto hlavní město země, a tak dále a tak dále. Možnosti jsou téměř nekonečné.

Kam do Egypta na dovolenou

Kde si však užijete svou dovolenou zdaleka nejvíce, jsou bezpochyby pláže a odpočinková letoviska. Těch je v Egyptě více než dost a každý si bezpochyby přijde na své. Přece jen pobřeží Středozemního a Rudého moře obklopuje celý severní a východní okraj země. A pobřeží, to znamená krásné dech beroucí zlatavé pláže prohřáté vytrvalým sluncem a lemované palmami. Největším bohatstvím Egypta je však to, co neuvidíte na první pohled, a to podmořské krásy Rudého moře. Potápění je tady rozhodně jedno z nejkrásnějších na světě.

Letoviska

Velmi významným letoviskem u Rudého moře je Hurgada. Výběr ubytování je tady opravdu široký, a právě pro výše zmíněné objevování podmořského dna, je to jedno z nejlepších míst. Nechte se unést krásně obrostlými korálovými útesy, které jsou domovem pro rozmanitá hejna ryb. Na samém jihu země se nachází krásná dovolenková destinace Safaga. Ta je ideální pro vodní sporty a pro klidnou odpočinkovou dovolenou. Nedaleko od Káhiry u Suezského průplavu se nachází zajímavé letovisko Ain Soukhna neboli horký pramen, vaši dovolenou tady můžete prolenošit na dlouhých písčitých plážích. Nedaleko letoviska Marsa Alam se nachází podmořský útes Samadai neboli „domov delfínů“. Velmi netradiční je také letovisko El Gouna, které bylo vybudováno uměle i s lagunami, díky kterým si získalo přezdívku „egyptské Benátky“.

Příjemná letoviska se také nacházejí na Sinajském poloostrově. Například Naama Bay, ta nabízí zátoku s malebnými plážičkami a průzračným mořem. Nezapomenutelné kouzlo nabízí Taba, ležící na hranici Egypta a Izraele s výhledem do tří sousedních zemí a to Izraele, Jordánska a Saudské Arábie.

Každopádně Egypt vám nabídne příjemnou dovolenou plnou pohodlí, odpočinku, krásných hotelů, restaurací, pláží a kouzelných dnů prosycených zážitky.

Doporučujeme

Blue Style