TURECKO

NEJLEVNĚJŠÍ ZÁJEZDY

TOP CENY POLOPENZE ALL INCLUSIVE

Turecko je velká země ležící v Malé Asii, ze severu omývaná Černým mořem a z jihu mořem Středozemním. Turecko je jedním z nejstarších trvale osídlených míst na planetě. Již od pravěku se zde vytvářela společenství, budovala se říše za říší a znát je to tady na každém kroku. Vaše lastminute Turecko dovolená zde dojde naplnění. Kde si však nejlépe odpočinete a užijete si krásy turecké dovolené, jsou pláže a riviéry s průzračným širým mořem a pražícím sluncem.

Turecká riviéra

Turecká riviéra je okouzlující místo pro strávení vaší lastminute Turecko dovolené. Široké pláže s průzračným mořem poskytují ochlazení v parných dnech i romantickou atmosféru při teplých tureckých nocích. Moře zde totiž obývá světélkující plankton, díky kterému v noci moře nerozeznáte od nebe. Centrem riviéry je Alanya se spoustou stylových restaurací, hotelů a plným zázemím. Také je zde možnost procházek mezi antickými rozvalinami římských staveb. Pro aktivnější typy jsou tady nedaleké turecké hory v národním parku Olympos, který je rájem na zemi. Svahy jsou posety rozkvetlými oleandry nejrůznějších barev a jsou hnízdištěm rozličných druhů ptáku i jiných živočichů. Přidanou záhadností jsou stoleté stále plápolající skalní ohně. Dalšími letovisky ideálními pro strávenídovolené jsou Side, Kemer, Konakli či Belek, kde se každoročně na pláži líhnou mořské želvy.

Egejská riviéra

Ještě o něco malebnější je Egejská riviéra, hory jsou zde přímo u pobřeží a vytvářejí kouzelnou scenérii, kdy z moře přímo stoupají a pak do něj zase padají. Pláže jsou zde roztříštěnější a soukromější s opravdu čistým a tyrkysovým mořem vytvářejícím malé zálivy. Celkovou atmosféru pak dotváří všudypřítomné římské památky, jelikož zde byla v minulosti vystavěna spousta římských městských států. Letoviska na Egejské riviéře, kde můžete strávit nejen svou lastminute dovolenou jsou Marmaris, Icmeler, pak také Bodrum, kde se nachází mauzoleum v Halikarnasu, nebo Fethiye, kde se nachází pláž Ölüdeniz s krásnou lagunou, která je považována za nejkrásnější na pobřeží. A nedaleko se nachází Artemidin chrám v Efezu, jeden ze starověkých divů světa. Krásu této oblasti také dosvědčuje název, které má pobřeží východně od Marmarisu, tzv. Tyrkysové pobřeží.

Mimo jiné stojí za návštěvu také Istanbul či pobřeží Černého moře. V Turecku je toho k vidění opravdu hodně a dovolená v Turecku se jistě vyplatí.

Doporučujeme

22.09.2023 doporučujeme: Vysoké Tatry, Magura - Vysoké Tatry, Villa Júlia - Nízké Tatry, Avena Relax Hotel - Nízké Tatry, Srdiečko - Vysoké Tatry, Lujza Major - Vysoké Tatry, Sorea Urán - Lago di Garda, La Rotonda - Nízké Tatry, Ski & Wellness Residence Družba - Vysoké Tatry, Palace Grand - Levné letenky Turecko.

Lastminuter.cz

Vybíráme nejlevnější zájezdy a last minute zájezdy prověřených a pojištěných cestovních kanceláří. Nabídka dovolených je několikrát denně aktualizována dle aktuálně nejnižších cen. Lastminuter.cz - záruka kvality a nejnižší ceny. Na poli cestovního ruchu působíme od roku 2013.