ŘECKO

NEJLEVNĚJŠÍ ZÁJEZDY

TOP CENY POLOPENZE ALL INCLUSIVE

Řecko, je země obestřená mýty a bohatou historií, oplývající přírodními krásami a slunnými plážemi. Stát se rozkládá jak na evropské pevnině Balkánského poloostrova, tak na mnoha malebných ostrůvcích v Jónském, Egejském i Středozemním moři.

Kromě pláží zde najdeme mnoho horských masivů, které tvoří velkou část země. Centrální pohoří Pindos je tvořeno mohutnými vrcholy, ale i dlouhými dolinami s dominantním kaňonem řeky Vikos. Ovšem Mythikas, nejvyšší hora Řecka, se nachází v pohoří Olymp a tyčí se nad Soluňským zálivem.

Ideální pro Řecko last minute zájezdy jsou ostrovy a plážová letoviska. Řecko nabízí spoustu krásných pláží a plážových zákoutí.

Polostrov Chlakidiki


Tento poloostrov je tvořen třemi poloostrovními výběžky a jedná se o velmi oblíbenou turistickou oblast s krásnými plážemi lemovanými zelení. Chalkidiki se nachází na severovýchodě země a vybíhá do Egejského moře. Na své si zde přijdou příznivci slunce a večírků i rodiny s dětmi hledající klidné zákoutí a odpočinek.

Korfu, Lefkada, Kefalonie, Zakynthos


Čtyři západní ostrovy ležící v Jónském moři z nichž nejzajímavější je Korfu znám také jako „smaragdový ostrov“, nejzelenější z řeckých ostrovů, zejména díky olivovíkům, ale také množství bylin a květin, je místem s nejčistějšími písečnými i oblázkovými plážemi evropského kontinetu. 
Tyrkysové moře obklopující Zakynthos, přezdívaný ostrov květin a vůní, je domovem mořských želv (karet obrovských) a nejrůznějších mořských živočichů. Za zmínku také stojí krápníkové jeskyně, či pláž Skala na otrově Kefalonie a pláž Porto Katsiki, nejrásnější pláž v Řecku, či pláž Agios Ioannis jako stvořená pro vodní sporty na ostrově Lefkada.

Ostrov Santorini


Santorini je ostrov sopečného původu. Tento malinký ostrov upoutá především bělostnými domečky zdobící ostrov s jinak černými písečnými či oblázkovými plážemi.

Ostrov Rhodos


Ostrov Rhodos je ideální destinace pro lastminute Řecko zájezd opravdu pro každého. Na své si zde přijdou vášniví turisté, obdivovatelé starodávné architektury, i milovníci pláží a plážiček. Za zmínku stojí romantická oblázková pláž Fourni, nebo zlatavá písečná pláž Aghia Aghata.

Ostrov Kréta


Největším a turisticky velmi navštěvovaným ostrovem je Kréta. Kréta nabízí nepřeberné množství zajímavých lokalit i možností vyžití. Nejde však nezmínit pláž Balos Lagoon s bílorůžovým jemným pískem v obrovské laguně s tyrkysovou vodou. Dále taky pláž Elafonisi, která je jedním z evropských unikátů, jedná se o písečnou pánev s hloubkou max. 40 cm, či impozantní soutěska Samaria.

Navštívit však také můžete neméně oslňující ostrůvku v egejském moři jako Lesbos, Mykonos, Ithaka, Kos a spoustu dalších. Zkrátka lastminute Řecko je ideální dovolenou pro každého.

Doporučujeme

27.11.2023 doporučujeme: Vysoké Tatry, Sorea Hutník Ii. - Vysoké Tatry, Sorea Hutník I. - Západní Tatry, Hotel Orava - Nízké Tatry, Sorea Máj - Nízké Tatry, Liptov - Val di Fiemme/Obereggen, Regina Delle Dolomiti (Panchia) - Malá Fatra, Boboty - Tre Valli, Orsa Maggiore - Nízké Tatry, Srdiečko - Levné letenky Řecko.

Lastminuter.cz

Vybíráme nejlevnější last minute Řecko. Zájezdy prověřených a pojištěných cestovních kanceláří. Nabídka dovolených je několikrát denně aktualizována dle nejnižších cen. Lastminuter.cz - záruka kvality a nejnižší ceny. Na cestovním trhu působíme od roku 2013.